• Mar 07, 22
  • marju
  • 0 Comments

Head kolleegid!

 

Ukraina sõjas kannatada saanute ravi toetuseks annetas Eesti arstide liit Riigikaitse edendamise sihtasutuse kaudu 16 000 eurot. See on summa, mis oleks meie liikmemaksudest läinud sel aastal streigifondi. Usun, et olete kõik nõus, et Ukrainal on seda raha praegu rohkem vaja. Sama sihtasutuse kaudu tegi annetuse 5000 eurot ka Tallinna AL. Kui rahalist abi ka edaspidi vaja on, saame teha uusi otsuseid toetamiseks.

 

Venemaa arstid nõuavad Putinilt sõja lõpetamist

Üle 6000 Venemaa arsti ja meditsiinitöötaja on alla kirjutanud pöördumisele, milles nõutakse sõja ja inimelude hävitamise lõpetamist Ukrainas.

https://docs.google.com/document/d/1rJPD7_klO3KDWzmd5RdJwpeHEx5ASooFD1QW1HClMvw/preview?pru=AAABf1tdE7w*IHK4W0qAyWrqG6L6POVRww  

Saatsime selle pöördumise Eesti pressi. Tunnustame Venemaa kolleegide julgust ning toetame nõudmisi.

 

Rootsi AL saatis pöördumise Venemaa arstide kojale, milles mõistab hukka sõja Ukrainas, toetab Venemaa arstide pöördumist ja loodab, et ka Venemaa arstide koda toetab ka seda nõudmist. Rootslaste pöördumine on vene keeles (vt manus) ja selle koostas meie hea kolleeg Rootsi AL juhatuse liige Marina Tuutma.

 

Paljud arstid tegutsevad mitmel viisil ukrainlaste abistamiseks, muretsevad vajalikku varustust jne. Oleme abi pakkunud ka Eestis töötavatele Ukraina kolleegidele. Kui teate kedagi, keda saaks aidata arstide liit – infoga, millegi korraldamisega, rahaga, siis palun helistage 5135121 (Katrin Rehemaale).

 

Sõjapõgenikele arstiabi andmise kohta Eestis on teada, et vastuvõtukeskustesse saabuvatele inimestele korraldab esmase tervisekontrolli kiirabi. Erakorralist abi vajavad patsiendid suunatakse EMOsse, need, kes vajavad perearstilt vältimatu iseloomuga abi suunatakse valveperearstikeskustesse. Perearstidele tasub haigekassa. Need, kes on tulnud Eestisse omal käel (sugulaste-tuttavate juurde) saavad pöörduda neid vastu võtnud isiku perearsti poole. Üldiselt käsitletakse põgenikke kui ravikindlustuseta välismaalasi, sh kirjutatakse neile vajadusel soodustuseta retsepte. Eriarstiabi korralduse ja rahastamise kohta seni kahjuks infot ei ole antud, valitsus ei ole selle kohta otsuseid teinud.

 

Olge terved!

Katrin Rehemaa